Máme za sebou další nabitý závodní víkend

Že je sezona v plném proudu se můžete přesvědčit i u nás. Hořovice, Vrchovany, Martinice, tam všude bylo možné potkat jezdce reprezentujcí Sportovní stáj Golem. Vezmeme to tedy pěkně popořádku.

Květnová hořovická tour – na třídenní skokové závody vyrazili téměř všichni, částečně i jako náhradu za zrušený martinický Skokový pohár. V pátek otestovali kolbiště Eliška a Artagan, Kačka a Cassilius a Eva s Ernestem. A hned z toho bylo jedno šesté a jedno druhé místo. Další, ještě početnější, ekipa dorazila na místo dění v sobotu. Jitka a Empire si hned v úvodní soutěži vyskákali třetí místo a bezchybný výkon zopakovali i ve svém druhém parkuru. Kamču s Djangem odsunula jedna smolná chyba z druhé příčky, ale druhý parkur již zvládli bez zaváhání. Snažila se i Kubova omladina, Gira, Alan, Carlos, která absolvovala parkury téměř bez zaváhání. Sára s Arienzem si v obou parkurech (L* a S*) připsali dvě chybky. V neděli se postavili na start Kuba s Olínkem, Goyou a Perrym. Olínek absolvoval bezchybně L** a stejně jako Goya si připsal jednu chybu v rozeskakování S** a Perry se, po delší době, představil v nejvyšší soutěži ST*.

Vrchovany – na závody do severočeských Vrchovan vyrazila Terezka s Emilem. Tato dvojice se představila na stupni L a v úloze DD si připsala krásných 63,222%, což znamenalo 5. místo. A aby těch nových zkušeností nebylo málo, čekal je ještě první start na stupni S, konrétně v úloze JU. Zde si, v konkurenci velkých koní, dojeli pro výsledek 58,078%.

ČDP Martinice – na úvodní kolo Českého drezurního poháru vyrazili Evička a Quentin. V sobotu se tato dvojice představila na stupni ST (Prix St. George), s hodnocením 58,245% a neděli je čekal start v nejvyšší soutěži (T-IM1), kde si ještě polepšili a získali 59,517%.